Direction

Menu Style

isearch-test

Згуровський Михайло Захарович (з 1992)

• PDF

Згуровський Михайло захаровичМихайло Захарович Згуровський (30.01.1950, м. Скала-Подільська Тернопільської області) - доктор технічних наук, професор, ректор НТУУ "КПI" (1992), академік Національної академії наук України (обраний: 14.04.1995, спеціальність: інформатика та обчислювальні системи) і Академії педагогічних наук України (1995), заслужений діяч науки і техніки України, тричі лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (1990, 1999, 2005), лауреат премії ім. В. Глушкова НАН України (1994), премії ім. В. Михалевича НАН України (2000). Нагороджений орденом "За заслуги" III, II (1998) і I ступеня (2005), Почесною відзнакою Президента України (1996). У 1986-1987 роках працював заступником начальника управління науково-дослідних робіт Міністерства вищої і середньої спеціальної освіти УРСР, у 1994-1999 — Міністром освіти України.
Член багатьох українських та зарубіжних наукових товариств. Член Правління Світової мережі знань про освіту та наукові обміни (EDNES, Страсбург, Франція), Національний представник України в Міжнародній Раді з Науки (ICSU, Париж, Франція), Національний представник України у Комітеті з даних у науці і технологіях і член виконавчого комітету цієї організації (CODATA, Париж, Франція), Член Ради керівників Інституту ЮНЕСКО з інформаційних технологій в освіті (Москва, Росія), Президент мережі університетів країн Чорноморського регіону (BSUN, Констанція, Румунія).
Випускник КПІ, факультет систем управління, спеціальність "Автоматизовані системи управління", 1975 року. Кандидатська дисертація "Оптимальне дискретне управління одним класом розподілених процесів нестаціонарного теплообміну" (1979), докторська дисертація "Автоматизоване проектування та оптимальне управління нестаціонарними процесами і полями в умовах невизначеності даних" (1984). З 1975 року — інженер, старший інженер, старший науковий працівник, професор кафедри технічної кібернетики, проректор з навчальної роботи Київського політехнічного інституту. З 1992 року — ректор інституту (тепер Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут").

Last Updated on Friday, 15 April 2011 14:12

You are here: Ректори Згуровський М. З.